Sanatla Dışavurum ve Farkındalık Atölyesi

SANATLA FARKINDALIK VE DIŞAVURUM.

Etkinlik içeriği;
Tarih: 7/8 Eylül 2019
Süre: 2 Oturum (2,5 Saat)
Kontenjan: Max. 20 kişi
Katılımcılar: 18 yaş üstü Herkes
Yöntem: Psikodrama ve sanatla kişisel gelişim
Yer: İskele Cad. NO39 Hayalbaz Karaburun

 

 

Mahremiyet ve gizlilik kuralının önemli olduğu için engel teşkil edeceği düşünülen eşlerin ve yakın arkadaşların aynı grupta olmaması!

Hayalbaz Karaburun’ un harika manzarası eşliğinde güzel vakit geçireceğimize inandığımız sizleri sanatın ve eğlencenin iç içe olacağı bir etkinliğe davet ediyoruz…!

Eylül’ de Hayalbaz‘da buluşalım…

Amaç: Katılımcıların kendilik farkındalıklarını ve yaşam doyumlarını arttırmak.

Süreç nasıl işler?

Isınma
Grup içinde öğrenme ve keşfetme ortamının oluşması için ısınma süreci çok önemlidir. Isınma süreci ile birlikte grubun özellikleri açığa çıkar. Ortak ilgi alanları ortaya çıkar. Güven ortamı sağlanır.

Bu aşamada çeşitli dramatik oyunlar ve canlandırmalar grup kohezyonunun oluşturulması için kullanılır. İsim oyunları, güven oyunları….vb.

Oyun-eylem çalışması
Bu aşamada grubun ihtiyaç duyduğu, ısınma sürecinde ortaya çıkan temalara dayalı olarak en çok öne çıkan konunun çalışılması sahnelenmesi gerçekleştiririlir.

Paylaşım
Oyun ile ilgili hem rolden hem de kişilerin kendi hayatlarından paylaşımların yapılması istenir. Bu sayede canlandırmalar ile ortaya konmuş yaşantılar işlemlenmiş olur. Ardından da bitirişe geçilir.

Bitiriş
Kişilerden söylemek istedikleri son sözleri alıp bir tür kapanışa hazırlanılır. Birden çok bitiriş şekli ve canlandırma kullanılabilir.

Grup Yöneticisi: Uzm. Psikolog ve Psikodramatist Şeyda Kara